. : Program Šestog bijenala scenskog dizajna : .
<<< NAYAD

 septembar 2006.

 program

 mesto

7. septembar
četvrtak
svečano otvaranje,
19 časova

VI BIJENALE SCENSKOG DIZAJNA
velika izložba

“Između dokumentarnosti i vizuelne umetnosti”:
češka pozorišna fotografija  2004-2006,
izložba

autori izložbe:
Viktor Kronbauer, Bogdan Holomiček, Jozef Ptaček

Muzej primenjene umetnosti

galerije u prizemlju

 

galerija Anastas

8. septembar
petak

18 časova



19 časova

 


stručno vođstvo kroz izložbu: Viktor Kronbauer
“Između dokumentarnosti i vizuelne umetnosti”:
češka pozorišna fotografija  2004-2006,

Razgovor sa autorima izložbe
Između dokumentarnosti i vizuelne umetnosti
Učesnici:
Viktor Kronbauer, Jozef Ptaček, Ondžej Svoboda, Mihal Šanda, Eva Hruba i Sodja Lotker Zupanc

Moderator: Milan Aleksić

Muzej primenjene umetnosti

galerija Anastas

Filmski ciklus: Filmska i pozorišna scenografija:
bliski susreti i opasne veze

9. septembar
subota

17 časova
19 časova
21.30 časova

DAN 1: 'Mehanički balet'


Izbor filmova Žorža Melijesa
„Pozorište senki“ Lote Rajniger
„Baleti“ nadrealista

Muzej Jugoslovenske kinoteke

10. septembar
Nedelja

17 časova
19 časova
21 čas

DAN 2: 'Filmski set kao dramsko lice'


Fric Lang, 'Metropolis', 1927.
Edmund Gulding, 'Grand Hotel', 1933.
Žak Tati, 'Vreme za igru', 1967.

Muzej Jugoslovenske kinoteke

11. septembar
ponedeljak

19 časova

DAN 3: 'Film o pozorištu'


Marsel Karne, 'Deca raja' I i II, 1945.

Muzej Jugoslovenske kinoteke

12. septembar
Utorak

17 časova
19 časova
21 čas

DAN 4: 'Pozorište u filmu'


Braća Marks, 'Veče u operi', 1935.
Piter Jejts, 'Garderober', 1983.
Piter Grinavej, 'Beba iz Makona', 1993.

Muzej Jugoslovenske kinoteke

13. septembar
sreda

17 časova
19 časova
21.30 časova

DAN 5: SHAKESPEARE, Revisited & Deconstructed


Orson Vels, „Ponoćna zvona“ 1966.
Franko Zefireli,„Romeo i Julija“ 1968.
Krsto Papić, 'Predstava Hamleta u Mrduši Donjoj', 1973.

Muzej Jugoslovenske kinoteke

14. septembar
četvrtak

19 časova
otvaranje i prezentacija




Projekat  Zlatni presek opsene

autori: Dimitrije Tadić i Maja Josifović

Muzej primenjene umetnosti
galerija Anastas

15. septembar
petak

 

 

16. septembar
subota

10-12.30 časova

Seminar
'Nove tehnologije u pozorištu'

Učesnici:
Martin Čermak /Nemačka/, Georgij Tihomirov i Ekaterina Garnik /Rusija/, Andžej Sosnovski /Poljska/, Šandor Boroč /Mađarska/ i Džon Mejberi /Kanada/

The British Council

17. septembar
nedelja
10 – 12.30 časova

Godišnja konferencija OISTAT
Komisija za tehnologiju
Komisija za izdavaštvo i komunikacije
Otvorena sesija i prezentacije:

Bert Determann /Holandija/
Ole Soderberg /Švedska/
Erik de Rujter /Holandija/

Dom omladine Beograda

18. septembar
ponedeljak

polazak:
15 časova
ispred Pozorišta na Terazijama,
glavni ulaz

Šesto bijenale za goste :



Obilazak beogradskih pozorišta:
stručno vođenje: Radivoje Dinulović, Zorica Savičić, Miomir Mijić

 

Pozorište na Terazijama
Jugoslovensko dramsko pozorište
Centar za kulturnu dekontaminaciju
Zvezdara teatar

19. septembar
utorak

16 časova

Dmitrij Černjakov
Pozorišni reditelj /Rusija/

Predavanje
’Uklapa li nam se tehnologija u priču?’

Zvezdara teatar

20. septembar
sreda

 

 

21. septembar
četvrtak

 

 

22. septembar
petak

16 časova

Kirsten Delholm, Hotel Pro Forma
/Danska/

Predavanje
’Kreativno korišćenje video projekcija’

Sava Centar

23. sptembar
subota

12 časova


20 časova

Lote van den Berg
Pozorišna rediteljka  /Holandija/

Predavanje:
„Tehnologija u ambijentalnom teatru“

C.I.C.T. / Théâtre des Bouffes du Nord, Pariz
Athol Fugard, John Kani, Winston Ntshona
'Sizve Banzi je mrtav'
Režija: Piter Bruk

Specijalno izvođenje za studente

Ada Huja
(pored fabrike „Avala“)



Atelje 212

24. septembar
nedelja

17 časova

Bitef Showcase:

Narodno pozorište Užice
P.P. Pazolini
'Pilad'
Režija: Andrea Paćoto

Specijalna nagrada VI bijenala scenskog dizajna

Zvezdara teatar

25. septembar
ponedeljak

svečano otvaranje
19 časova

IZLOŽBA STUDENTSKIH RADOVA
Katedra za scenografiju FPU-a

Mentori:
Todor Lalicki, Geroslav Zarić i Jasna Dragović

Galerija O3ONE

26. septembar
utorak

16 časova

Todor Lalicki, tehnički direktor/scenograf
Mile Radulović, tehnički direktor

Predavanje
„40 godina tehničke produkcije Bitefa“

Galerija O3ONE

27. septembar
sreda

16 časova

Arpad Šiling
Pozorišni reditelj  /Mađarska/

Predavanje
„Načini korišćenja tehnologije u pozorištu“

Galerija O3ONE

28. septembar
četvrtak




16 časova

Andrea Paćoto
pozorišni reditelj  /Italija/
i
Mia David-Zarić
arhitekta/scenograf  /Srbija/

Predavanje
„Nove tehnologije u Srbiji via Užice“

Galerija O3ONE

29. septembar
petak

16 časova

Ivan Milivojev, menadžer
Momčilo Berar i Zoran Matić, tehnički producenti

Predavanje
„Tehnička produkcija kompleksnog scenskog događaja – studija slučaja: EXIT festival“

Galerija O3ONE

30. septembar
subota

10 – 17 časova


Zatvaranje VI bijenala scenskog dizajna

„Šesto bijenale maraton“


Serija digitalnih predavanja na temu savremenog scenskog dizajna i tehnologije

Grupa za scenski dizajn
Univerziteta umetnosti u Beogradu

Muzej primenjene umetnosti