50. дечји октобарски салон
Умеће стварања

50. дечји октобарски салон
Умеће стварања
1 - 24 октобар 2015.

Награде

Жири у саставу:

  • Вукица Микача, примењена уметница фотографије, представник УЛУПУДС-а
  • Вида Мојсин Раушки, ликовни педагог у пензији из Вршца
  • Ангелина Фолгић Корјак, историчарка уметности, кустос Музеја
  • Јелена Кнежевић, историчарка уметности, кустос Музеја
донео је одлуку да се награде следећи ученици и наставници:

Прва награда

Марина Матијаш, 5 разред
Умеће стварања градова, 3д илустрација
Удружење „Пиктум“, Београд
Милена Вукић, 5 година; Ања Карашичевић, 5 година; Николина Милошевић, 5 година; Нина Момчиловић, 5 година; Кристина Недовић, 5 година; Уна Секулић, 5 година; Дона Хренек, 5 година
Умеће стварања, комбинована техника
П У „Бошко Буха“, Вртић „Пионир“, Београд
Милица Миливојевић, 13 година
Хармоника, колаж
Школа за ликовну и визуелну комуникацију „de Medici“, Суботица

Друга награда

Групни рад, од 4 до 6 година
Птица, комбинована техника
П У „Дечји дани“, „Дечји клуб“, Београд
Милош Пурић, 18 година
Енциклопедија мртвих, опрема књиге, примењена графика
Школа за ликовну и визуелну комуникацију „de Medici“, Суботица
Ања Чворовић, 12 година
Сликана свила, сликање на свили
Уметнички студио „ААтеље“, Београд

Трећа награда

Матан Вујовић, 6 година; Огњен Палачковић, 6 година; Павле Рајковић, 6 година; Душан Савић, 6 година
Гроф у трамвају, комбинована техника
Дружионица маштаоница, Београд
Матија Кондић, 15 година
Птица, керамика
Интернационална школа, Београд
Милица Јовановић, 9,5 година
Света Олга, гваш
Ликовна радионица „Его“, Београд

Похвална награда

Урош Пејић, 5 година
Пингвини, комбинована техника
П У „Полетарац“, Оџаци
Вук Мандић, 7 година
Кокошка, суви пастел
Артпланета, Београд
Мина Симовић, 10 година
Енглеска кућа, бојена глина
Школа цртања и сликања „Гваш“, Београд
Теодора Живковић, 7 разред
Капија, линорез у боји
О Ш „Свети Сава“, Велика Плана
Данило Пејчић, 7 разред
Сет фотографија, диск
О Ш „Синиша Јанић“, Власотинце

Награде УЛУПУДС-а

Јована Веселиновић, 7 разред; Марија Ђилас, 7 разред; Катарина Ракић, 7 разред; Миљана Швабић, 7 разред
Костим сирене, комбинована техника
О Ш „Свети Сава“, Аранђеловац
Петар Вујошевић;
Летња школа мозаика, Бар

Награђени наставници

Мирјана Димитријевић
П. У. „Бошко Буха“, Београд
Невена Грковић Буквић
Школа за ликовну и визуелну комуникацију „de Medici“, Суботица
Јасмина Игњатовић Илић
Арт планета, Београд
Јелена Николиш
Удружење „Пиктум“, Београд

Аутор фотографија: Веселин Милуновић
(осим неколико скенираних радова).